Rezervace

Váš program

Individuální lekce

Vaši trenéři si pro Vás připravují tréninky na míru, které systematicky připravují Vaše tělo pro práci a pohyb v každodenním životě. Individuální přístup je nejrychlejší možnost, jak naučit Vaše tělo přijmout plnou zodpovědnost. Cílem Vašich trenérů je naučit Vás co nejrychleji samostatnosti a vědět, co dělá Vašemu tělu dobře, reagovat na jeho potřeby a vnímat jej. Převážně pracujeme s vahou vlastního těla a zemskou gravitací. Poskytujeme Vašemu tělu, co je pro něj přirozené. Využíváme pomůcek jako bosu, trx, overbally, jogabolstery, gymnastické míče a jiné balanční a cvičební pomůcky. Pravidelnost individuálních lekcí si stanovíte sami. Myslete však na to, že jen chodit na osobní tréninky nestačí. Je to i o plnění malých každodenních úkolů, jež dostanete od Vašich trenérů.

Cvičení pro ženy po porodu

Veronika: 

"Jsem sama maminka dvou dětí a už po prvním porodu jsem sama řešila, jak dát tělo zpátky do formy. Po narození prvního syna v roce 2016 jsem toužila dostat se zpátky do výborné kondice. A nastala otázka. Jak? Tělo vypadalo úplně jinak, při cvičení bolelo to, co nikdy před tím, a nejvíc mě udivilo, že se nezvládnu zvednout ani z lehu do sedu. Tehdy jsem se ponořila do studia cvičení po porodu, ale... problém diastáza! Navštívila jsem několik odborných seminářů, konzultovala jsem cvičení s fyzioterapeuty, vyzkoušela několik cvičebních stylů, nakoupila literaturu, hltala důležité informace... a dala se do práce.

Za poměrně dlouhou a nabytou praxi jsem si zjistila, že diastázou trpí většina žen po porodu, přitom některé o tom ani nevědí a myslí si, že jsou tlusté, některé vůbec nevědí, co mají dělat, na koho se obrátit a některé si myslí, že to vylepší sedy-lehy, což je ta nejhorší možná varianta.

Dalším zjištěním bylo, že diastázou netrpí jen ženy po porodu, ale velké množství dětí, které jsem poznala ve sportovních klubech. U mladých talentů bývá na vině nevhodné posilování a přetěžování přímého břišního svalstva."

 

 

Skupinové lekce

TRX fyzio

Nebojte se navštívit TRX Fyzio. Zvládne ho jakkoliv zdatný jedinec. Vaše Kačka si pro Vás připravuje TRX, které přináší Vašemu tělu prevenci bolesti a kompenzaci Vašeho každodenního života. Není to lekce zaměřená na kardio zátěž a vysokou tepovku, ale na pomalé cílené cvičení. Budete zde zapojovat všechny svalové skupiny i svaly, které se při jiných druzích cvičení zapojují jen velmi těžko. Zaměříte se intenzivně na zapojení hlubokého stabilizačního systému. Využijete formu posílení těla s vlastní hmotností. Absolutně vyloučíte otřesy a tím budete šetřit svoje klouby a šlachy. Cvičení na této hodině jsou vhodná jak k prevenci zranění, tak i jako rehabilitační cvičení po úrazech. Nemalou částí hodiny se budete věnovat i posílení břišních svalů.

Flexi

Hodina Flexi Vaší Kačky je zaměřena na protahování. Můžete se zde setkat s prvky jógy a pilates. Kombinuje cvičení z různých rehabilitačních konceptů jako je Mojžíšová, DNS, Kabát a jiné. Zaměříme se na prevenci bolesti a kompenzaci Vašeho každodenního života a pokusíme se naučit Vaše tělo správným reakcím na určité podněty. Část hodny se budeme věnovat posílení core a mezilopatkových svalů. Hodina je kardio nenáročná, ale nebojte se, že byste neodešli domů unavení.

Bodyfit

Je zaměřený na posílení a zpevnění celého těla.Pracuje se jak s vlastní vahou těla, tak i s pomůckami. Hodina je postavena tak, aby docházelo k procvičení hlavních svalových partií, jako jsou ruce, břicho, boky, zadek, nohy. Nejde o kardiovaskulární trénink, tudíž je méně náročný na fyzickou aktivitu.Vhodná je pro lidi, kteří chtějí posílit svalstvo, zbavit se přebytečného tuku, zmírnit bolesti zad a kloubů a vypadat lépe a zdravěji.

BOSU relax

BOSU je moderní a oblíbený systém cvičení určený pro komplexní posílení svalů celého těla, zpevnění šlach a vazů. Cvičení Vám zajistí lepší koordinaci pohybu a držení těla. Základem cvičení BOSU je speciálně vyvinutá nafukovací kopule BOSU Balance Trainer, kterou při cvičení používáme jak stranou rovnou, tak vypouklou. Odměnou Vám bude štíhlejší postava, pevnější tělo a pravidelné cvičení může pomoci i odstranit bolesti zad a šíjových svalů.

Core

Core je pomalé cvičení zaměřené na posílení centra těla – „core“, což jsou hluboké břišní a zádové svaly, svaly pánevního dna a bránice. Zpevněním těchto svalů získáte lepší koordinaci pohybů a větší stabilitu. Cvičení je vhodné pro každou věkovou kategorii.

 

Masáže

Terapeutická

Pořádná masáž, jež využívá prostředků měkkých technik z fyzioterapie. Je to metoda velmi uznávaná při a prevenci a v léčbě poruch pohybového aparátu. Pracuje s měkkými tkáněmi, což je kůže, podkoží, svaly, svalová pochva, svalová povázka a úpony. V důsledku přetížení, úrazů, vadného držení těla dochází k bolestivým změnám v měkkých tkáních. Terapeutická masáž optimalizuje vlastnosti měkkých tkání zejména pomocí tření, protahování, řasení a tlaku. Uvolňuje tak svalové spasmy, odstraňuje bolestivé reflexní změny ve svalech a zvyšuje pohyblivost kloubů. Terapie se provádí na sucho a postupuje se od povrchových vrstev k hlubším. Tato technika se neřadí k odpočinkovým, ale rozhodně funguje.

Relaxační

Jemná olejová masáž slouží k uvolnění těla a mysli, odstraňuje stres a napětí, lehce zmírňuje bolesti zad, ztuhlost šíje, přináší zklidnění a osvěžuje celé tělo.

Lymfatická

Masáž založená na rytmickém hnětení svalů. Její pomocí se zajišťuje správné proudění lymfy v těle. Oproti klasické masáži jsou hmaty prováděny menším tlakem a mají menší frekvenci. Tato masáž zlepšuje proudění mízy v těle a tím odvádí nečistoty z krve. Pomocí této jemné techniky zbavujeme tělo otoků, zavodnění a toxických látek.

KONTRAINDIKACE!!! – onkologické onemocnění, otoky způsobené onemocněním srdce, jater a ledvin. Aktuální virové nebo bakteriální onemocnění. Aktuální žilní onemocnění. Zelený oční zákal. Neléčená hypertenze.

 

Terapie

Fyzioterapie

První hodina zahrnuje anamnézu, kineziologický rozbor a zbytek času se věnuje terapii. Další lekce zaměříme na cílenou terapii daného problému. Pro terapii využíváme znalostí metody Ludmily Mojžíšové, měkkých technik nebo SM sytému pana Smýška. Využijeme veškeré své zkušenosti, abychom Vám pomohli s bolestivými stavy páteře a kloubů, nebo s jinými tělesnými obtížemi.

Terapie dle Ludmily Mojžíšové

Metoda, kterou pro Vás vytvořila Ludmila Mojžíšová, a my se Vám s její pomocí pokusíme pomoci se zablokovanými žebry či bedry. Tyto problémy většinou souvisí se špatným nastavením svalů pánevního dna a u žen může vést až k ženské funkční sterilitě. I s tímto problémem dokáže metoda Ludmily Mojžíšové pomoci.

Pánevní dno není jeden sval, ale více svalů spojených do, dalo by se říci, svalové trampolíny, která je natažena úplně dole v pánvi. Aby to nebylo jednoduché, svaly jsou ještě složeny ze svalových vláken, a ty se z okrajů pánve sbíhají do středu. Nakonec z toho vzniká jakási síť připomínající hvězdičku.A oním samotným středem jsou opět svaly, tentokrát jsou to kruhové svěrače, které ovládají konečník, močovou trubici a pochvu u žen. Ačkoliv jsou tyto svaly kvůli svému umístění obestřeny lehkým závojem tabu, jsou velice důležité pro fungování naší tělesné schránky včetně vnitřních orgánů.

SM systém

V lekci SMS se využijí speciální gumy k protahování a posilování svalových řetězců ve spirálách. Je vhodná při léčbě poruch páteře, především výhřezu meziobratlových plotének. Dále se praktikuje při léčbě skoliózy, při potížích a páteří a při nápravě špatné chůze. Uleví od bolesti kyčlí a kolen při artróze. Napomáhá zlepšení vbočeného palce Halle vagus. Využívá se ve fitness jako kardiovaskulární trénink, pro aktivní relaxaci a odbourání stresu. SMS je skvělý i pro sportovce každého věku. Zlepšuje jejich koordinaci, regeneruje po sportovních výkonech, kompenzuje přetížení specifické pro daný sport a léčí sportovní úrazy. Doporučujeme pro všechny věkové skupiny a jakkoliv zdatné jedince.

Kineziotape

Kineziotape je pružná elastická páska schopná natažení a smrštění a měla by se svými vlastnostmi co nejvíce podobat lidské kůži. Tejpování snižuje otoky a zmírňuje bolest, nebo ji zcela odstraňuje. Urychluje hojení, stabilizuje klouby, podporuje vazy a svaly. Řeší lymfedém, akutní jizvy a mnoho dalšího. Je třeba možnosti konzultovat s terapeutem. Doporučí, zda Váš problém je k tejpování vhodný či nikoli.

Jednorázový kurz ROLLINGU na doma

V ceně hodina a půl s lektorem, kompletní anamnéza a barevná fotopříručka.

EMS - zdravotní trénink

Celotělová elektro-myo-stimulace, která se aplikuje lékařským přístrojem v kombinaci s jednoduchými pohyby pod odborným dohledem. Medical EMS je vysoce intenzivní a časově efektivní trénink, kde je zapojeno až 95% svalových skupin, které jsou aktivovány současně. Svalové skupiny při EMS tréninku jsou zatěžovány rovnoměrně tudíž dlouhodobě dochází k postupnému odstranění jednostranného přetížení. Skrze tento 20-ti minutový trénink posilujete intenzivně střed těla (core), svaly okolo páteře, hýžďové svaly a dokáže také aktivovat svaly, které nelze aktivovat vědomě. Medical EMS se používá k prevenci a terapii různých symptomů, jako jsou nespecifické bolesti zad, sarkopenie, osteoporóza nebo k rekonvalescenci po úrazech. Doporučujeme 1x týdně. Jeden trénink nahradí 5-6 silových tréninků v klasické posilovně. EMS medical je velmi šetrný ke kloubům, vazům i šlachám.